INFORMACJE


„Bractwo Yōkai” skupiać się będzie głównie na czwórce członków wspomnianego stowarzyszenia, którzy nie są zwyczajnymi ludźmi, a należą do grupy tzw. yōkai, czyli stworzeń występujących w japońskim folklorze.

Nie ukrywam, że do napisania czegoś takiego zainspirowały mnie inne dzieła – „Pamiętniki wampirów” napisane przez L. J. Smith oraz produkowany na zlecenie MTV serial „Teen Wolf”, który sobie odświeżam, a w którym występuje motyw Kitsune – bardzo udany, muszę przyznać.

Postaram się wykreować własny świat na fundamentach mitologicznych przesłanek oraz tego, co już udało mi się stworzyć, pisząc inne „głupoty” :)

Ostrzegam osoby wrażliwe, że w treści poszczególnych rozdziałów pojawiać się mogą liczne przekleństwa i wątki z pogranicza różnych tematów, nazwijmy je ogólnie słowem: „mniejszości”.

W nowej wersji opowiadania, każdemu rozdziałowi przewodzi cytat – każdy z nich pochodzi z anime pt. „Naruto” i jest metaforycznie powiązane z treścią opowiadania. W żadnym wypadku nie jest to fanfiction na podstawie mangi lub anime!
Betami tego opowiadania są Yuriko Lapidarna.

Autor: tpiapiac
Tytuł całości: „Bractwo Yōkai”
Data powstania bloga: 01.09.2015 r.

Część I: „Klan mrocznych braci”

Opis fabuły:

Aiden Parrish skrywa pewien sekret. Tajemnica wymagająca wielu prób i przygotowań. Prowadząc tajemnicze stowarzyszenie, mężczyzna werbuje nowych członków, którzy niczego nieświadomi dają się omamić jego pięknymi słowami o świetlanej przyszłości i obietnicom bez pokrycia. 
Christoph Warren, również dał się skusić, choć metody, których użył Aiden, aby sprowadzić go do siebie, sprawiły, że młody chłopak ożył... Choć jeszcze tego nie rozumie, Chris będzie musiał przygotować się do walki i stanąć w obronie własnej duszy z mściwym Yoruyami, który wybrał sobie właśnie jego na nosiciela. Żeby móc wyjść zwycięsko z tego starcia, chłopak dołącza do tajemniczego bractwa, którym przewodzi Parrish, mając nadzieję, że wśród ludzi podobnych do siebie, odnajdzie odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Ale czy na pewno tylko o to chodzi w tej grze, którą Aiden rozpoczął wiele lat wcześniej?Zwiastun: 

 

Wykonała: Natalia G. której serdecznie dziękuję!


Część II: „Gildia Siedmiu Cieni”

Opis fabuły:

Aiden zdradził swoich towarzyszy, Allo pokazał na co go stać, Alexander nie żyje, a Lena ukształtowała swojego pierwszego cienistego obrońcę. Gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla Chrisa? 
Warren, choć z umysłem odseparowanym od własnych wspomnień, coraz częściej śni o rzeczach, których nie rozumie. Nie mając pojęcia o istnieniu yokai, chłopak nie potrafi wyjaśnić tego, co zaczyna dziać się wokół niego. Co gorsza, gdy tylko zamknie oczy, zaczyna... widzieć. Jego koszmary coraz śmielej próbują wedrzeć się do rzeczywistości, a jeden z nich, jak sądzi Chris, pragnie zemsty i żeby osiągnąć swój cel, nie zawaha się posunąć do ostateczności...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz