INFORMACJE


„Bractwo Yōkai” skupiać się będzie głównie na czwórce członków wspomnianego stowarzyszenia, którzy nie są zwyczajnymi ludźmi, a należą do grupy tzw. yōkai, czyli stworzeń występujących w japońskim folklorze.

Nie ukrywam, że do napisania czegoś takiego zainspirowały mnie inne dzieła – „Pamiętniki wampirów” napisane przez L. J. Smith oraz produkowany na zlecenie MTV serial „Teen Wolf”, który sobie odświeżam, a w którym występuje motyw Kitsune – bardzo udany, muszę przyznać.

Postaram się wykreować własny świat na fundamentach mitologicznych przesłanek oraz tego, co już udało mi się stworzyć, pisząc inne „głupoty” :)

Ostrzegam osoby wrażliwe, że w treści poszczególnych rozdziałów pojawiać się mogą liczne przekleństwa i wątki z pogranicza różnych tematów, nazwijmy je ogólnie słowem: „mniejszości”.

W nowej wersji opowiadania, każdemu rozdziałowi przewodzi cytat – każdy z nich pochodzi z anime pt. „Naruto” i jest metaforycznie powiązane z treścią opowiadania. W żadnym wypadku nie jest to fanfiction na podstawie mangi lub anime!
Betami tego opowiadania są Yuriko i Lapidarna.

Autor: tpiapiac
Tytuł całości: „Bractwo Yōkai”
Data powstania bloga: 01.09.2015 r.

Tom I: „Klan mrocznych braci”

Opis fabuły:

Christoph, nie ufając swoim mocom, chcąc się sprawdzić, ciągle wykorzystuje swój tajemniczy dar. Nieostrożny chłopak, szpanując nabytymi umiejętnościami, przywołuje do siebie demonicznych strażników Oni. Chris nie ma pojęcia, że poprzez nieostrożne korzystanie z mocy, jaką dała mu jego druga natura, obudził w sobie mroczną wersję kitsune – lisiego demona Yoruyami, będącego chłopięcym wcieleniem niebezpiecznego i bezwzględnego Nogitsune. Choć jeszcze tego nie rozumie, Chris będzie musiał przygotować się do walki i stanąć w obronie własnej duszy. Żeby móc wyjść zwycięsko z tego starcia, chłopak dołącza do tajemniczego bractwa, mając nadzieję, że wśród ludzi podobnych do niego, odnajdzie odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
Zwiastun: 

 

Wykonała: Natalia G. której serdecznie dziękuję!


Tom II: „Bractwo Cieni”

Opis fabuły: CDN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz